Microsoft tüm mağazalarını kapatma kararı aldı!

Microsoft tüm mağazalarını kapatma kararı aldı!

Microsoft, birkaç mağaza haricinde dünya genelindeki tüm fiziksel mağazalarını kapatacağını duyurdu.

Microsoft tüm mağazalarını kapatma kararı aldı!

Dünya genelindeki tüm mağazalarını kapatmayı planlayan Microsoft, 4 farklı mağazasını ise deneyim merkezi olarak yeniden tasarlayacak. Detaylar haberimizin devamında…

Microsoft tüm mağazalarını kapatma kararı aldı!

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, perakende satışa yeni bir yaklaşım getirme kararı aldı. Şirket yapmış olduğu açıklama ile dünya çapındaki tüm mağazalarını kapatma kararı aldığını duyurdu.

Bilindiği üzere Microsoft, dünya genelindeki birçok şirket gibi, koronavirüs salgını döneminde fiziksel mağazalarını geçici olarak kapatmıştı. Şimdi ise şirket LinkedIn sayfasından yapmış olduğu resmi duyuru ile radikal bir karar alarak, dünya çapındaki neredeyse tüm fiziksel perakende mağazalarını kapatma kararı aldığını ve bundan böyle çevrimiçi satış kanallarından kullanıcılarına hizmet vereceğini açıkladı.

Şirket yapmış olduğu bu açıklamada, sadece Londra, New York, Sidney ve Redmond kampüsündeki fiziksel mağazalarının açık kalacağını da ayrıca belirtti. Dünya genelinde faaliyet gösteren diğer tüm fiziksel Microsoft mağazaları ise kapatılırken, bu şehirlerdeki mağazalar ise kullanıcılar için yeniden tasarlanacak.

Gerçekleşen bu açıklama ile birlikte, fiziksel mağazalarda çalışan kişilere ne olacağı da merak konusu oldu. Ancak iddialar doğru ise bu çalışanların çoğu, çevrimiçi mağazalarda müşteri destek hattında çalışacaklar.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *