Huawei, MateBook 13 AMD Edition’ı piyasaya sürdü!

Huawei, MateBook 13 AMD Edition’ı piyasaya sürdü!

Ryzen 3000 İşlemcili Huawei MateBook 13 AMD Edition İngiltere’de piyasaya sürüldü!

Huawei, MateBook 13 AMD Edition’ı piyasaya sürdü!

Daha önce Intel işlemcilerle görmeye alışık olduğumuz MateBook serisinin yeni üyesi olan MateBook 13 AMD Edition İngiltere’de piyasaya sürüldü! Cihaz Ryzen 3000 işlemci ile geliyor.

Huawei, MateBook 13 AMD Edition’ı piyasaya sürdü!

Bilindiği üzere Huawei’nin MateBook serisi, Apple‘ın MacBook Air modelleri ile rekabet etmeye devam ediyor. Bu rekabette oldukça iddialı olan Huawei, MateBook serisini genişletmek istiyor. Şirket, MateBook ailesine yeni bir üye daha ekledi ve Ryzen 3000 İşlemcili Huawei MateBook 13 AMD Edition İngiltere’de piyasaya sürüldü!

Huawei’nin, Ryzen 5 serisi işlemci serisi ile gelen ultra taşınabilir MateBook 13’ü bir AMD ve Radeon Vega 8 grafik kartı ile güncellenmiş olarak karşımıza çıkıyor.

13 inç boyutunda, 2560 x 1440 piksel çözünürlüklü IPS LCD bir ekrana ev sahipliği yapan model 3:2 en boy oranına sahip. Söz konusu ekran sRGB renk uzayının %100’ünü karşılıyor. Bunun yanında ekranın üst bölümünde 1 MP çözünürlüklü bir video konferans kamerası bulunuyor. Çözünürlük çok yüksek olmasa da iş görüyor.

Huawei MateBook 13 AMD Edition, alüminyum bir kasaya sahip. Metal bir kasadan meydana gelmesine rağmen 1.31 kg gibi düşük bir ağırlık oranı sunan model, oldukça taşınabilir bir yapı sunuyor. Bunun yanında cihaz, biyometrik koruma ile hızlı giriş ve güvenlikten sorumlu parmak izi okuyucuya yer veren bir klavyeye sahip.

Huawei MateBook 13 AMD Edition’ın bağlantı arayüzüne baktığımızda ise, 2 adet USB 3.1 hızında Type-C ve 1 adet 3.5 mm mikrofon/kulaklık girişi görüyoruz. Ayrıca ses tarafında ise cihazda 2 adet Dolby Atmos destekli hoparlörin bulunduğunu belirtelim.

Windows 10 işletim sistemi ile kutusundan çıkacak olan MateBook 13, birçok dizüstü bilgisayarında olduğu gibi Huawei Share özelliğine de sahip. işlem gücünü ise AMD Ryzen 5 3500U ve Radeon Vega 8 grafik biriminden alan model, 8 nm sürecinde üretilen işlemciye 8 GB RAM ve 256/512 GB kapasiteli NVMe SSD depolama birimine sahip.

Cihaz şarj konusunda Huaewi ve Honor markalı cep telefonları ile de uyumlu olan 42 Wh kapasiteli bataryaya sahip ve 65 W gücündeki adaptörden güç alıyor.

Huawei MateBook 13’ün 8 GB RAM ve 256 GB depolama kapasitesine sahip olan baz modeli İngiltere’de bulunan Huawei mağazalarında 699£ fiyat etiketi ile satışa sunuldu. Modelin 512 GB depolama kapasitesine sahip versiyonu ise 749£ fiyat ile satılıyor. Bunun yanında modelin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *